Alan Adı ve Barındırma Yönetimi ( ALAN ADI DANIŞMANLIĞI )

Alan adı, firmanızın internetteki kurumsal kimliğini yansıtmaktadır. Ase Bilişim, alan adı stratejileri ile firmanıza en uygun alan adını tescil etmenin yanında sanal kimliğinizi kaybetmemeniz için alan adı takibini ve danışmanlığını yürütmektedir.

Ase Bilişim Çözümleri, Top Level Domain (TLD) yani .COM .NET .ORG .INFO .BIZ .US .NAME .TV .CC .CN gibi üst düzey öneme sahip domain uzantılarının yanında onlarca ülkenin uzantısına sahip domainleri güvenle tescil etmenize de çözümler sunar.

Alan Adının bir firmanın ürün veya hizmetlerini en iyi tanımlayabilecek ve kullanıcıların akıllarında kolaylıkla kalabilecek yapıda olması tercih edilmektedir. Gerek ilk kez web sitesi yaptıracak, gerekse yeni hizmet veya ürünleri ile ilgili yeni web sitesi hazırlayacak firmalara ve gerekse de mevcut web sitelerine daha fazla trafik ve ziyaretçi sağlamak için yapılacak yeni isimli web sitelerine domain name ( alan adı ) belirleme konusunda firmaların genelde danışmanlığa ihtiyaçları olmaktadır. Potansiyel Alan adlarının bulunması, bu alan adlarının alıma uygun olup olmadığının belirlenmesi, başkaları tarafından alınmış iseler ya söz konusu firmalardan satın alınması veya farklı uzantılarla alınması ( net, biz, in, ws, com.tr gibi). Alan Adı tescillerinin yurtiçi veya yurtdışı alan adı satış firmalarından alınma sürecinde sürenin belirlenmesi, alan adının sahibinin tereddütte mahal vermeyecek şekilde gerçekleştirilmesi, tescil edilen alan adlarının DNS yönlendirmelerinin veya web yönlendirmelerinin doğru olarak yapılması son derece önemlidir.

Alan Adı Danışmanlığı Çerçevesinde Verilecek Hizmetler :

? Uygun alan adları alternatiflerinin belirlenmesi,
? Söz konusu alana adlarının serbest olup olmadığının araştırılması,
? Başkaları tarafından alınmış olan alan adlarının onlardan satın alınması işlemleri,
? Alınması gereken alan adlarının firma adına alınması ve tescilleri,
? Alınan alan adlarının DNS ve benzeri yönlendirmelerinin yapılması,
? Satılmak istenen alan adlarının satışı,
? Alan adları konusunda üye firmaları Dünya’daki gelişmelerle ilgili bilgilendirme.