Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) Nedir?..

AMO ‘SEO’ arama motorlarının web sayfalarını daha kolay bir şekilde taramasına olanak sağlayan teknik düzenlemelerdir, zaman zaman sayfanızın ve sitenizin arka planındaki oluşumundaki hatalar ve eksikliklerden dolayı arama motorları sayfalarınızı aranan kelimelerde diğer siteler daha optimize olduğu için o sayfaları ve siteleri gösteririler, bu durumda sizin sayfanızın çok gerilerde gösterilmesine yada hiç gösterilmemesine sebep olur.

Arama Motoru Otimizasyonun amaçları;

» Ürün veya hizmet kelimelerinizde arama sonuçlarında web sitenizi en üst sıralara çıkarmak,
» Web sitenizde yer alan görselleri,görsel arama sonuçlarında en üst sıralarda çıkarmayı,
» İş Adresinizi, harita arama sonuçlarında en üst sıralarda çıkarmayı,

Türkiye arama motoru pazar payının %90 kadar Google ve kalan %10 ise Yandex, Microsoft (Bing) ve Yahoo olarak dağılmaktadır. Google pazar payını Crome Trayıcı ve Android Telefonlar üzerinden almaktadır. AMO ‘SEO’ arama motorlarında ilk sayfalarda bulunmak için çok büyük önem taşımaktadır.Kurumsal SEO Danışmanlığı Hizmetlerimiz ;

? Organik Arama Sonucu : Web sitenizin arama sonuçlarında üst sıralarda çıkması için Doğal AMO ‘SEO’ çalışması yaparak üst sıralara çıkmasını sağlıyoruz.
? Dönüşüm Oranı İyileştirme : Yapılan AMO ‘SEO’ çalışmaların sağladığı geri dönüşlerin analizini yaparak kriterlere göre SEO ayarlarını en uygun hale getiriyoruz.
? Gelişmiş Analytics(Raporlama) : Yaptığımız AMO ‘SEO’ çalışmalarını isteğinize göre Haftalık veya Aylık olarak raporlayıp en ince ayrıntısına kadar sizlere sunuyoruz.

Arama Motoru Optimizasyonu ilk başlarda haftalık aylık olarak düzenli yapılması gerekir, daha sonrada sayfalarınızın arama motorlarındaki yerine göre daha az sıklıkta yapılmalıdır.

Örnek Çalışma

Birkaç aydır eTicaret sitesi kurmuş olan müşterimiz için Sosyal medya sitelerinde kampanyalı satmak istediği ürünleri kurduğunuz otomasyon ile bir fiil bilgisayar başında olmadan kurulu sistemin bizim belirlediğiniz zamanlarda otomatik olarak sosyal medyada yayınlanmasını saglayan bir sistem kurduk, eş zamanlı olarak forumlarda ve alış veriş sitelerinde Marka çalışması devam etti, bünyemizde ki destek elemanınınız misterimizin eTicaret sitesini ziyaret eden potansiyel müşteriler ile canlı destek uzerinden ve sosyal medya uzerinden satış oncesi ve sonrası destek sunduk.